Sort by

hiruko has logged 127 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
National Lampoon's Movie Madness

National Lampoon's Movie Madness

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Erotic Diary of an Office Lady

Erotic Diary of an Office Lady

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hey... Stop Stabbing Me!

Hey... Stop Stabbing Me!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slash Dance

Slash Dance

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Calcutta

Calcutta

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon Presents: Endless Bummer

National Lampoon Presents: Endless Bummer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pinball Summer

Pinball Summer

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slink

Slink

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
King of the Ants

King of the Ants

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Phantom of the Convent

The Phantom of the Convent

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Shampoo

Black Shampoo

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
After the Fox

After the Fox

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doomwatch

Doomwatch

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spookies

Spookies

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Continental Divide

Continental Divide

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girls Nite Out

Girls Nite Out

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Reform School Girls

Reform School Girls

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blue Room

The Blue Room

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shack Out on 101

Shack Out on 101

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Private School

Private School

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Matango

Matango

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Drone

The Drone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bitter Rice

Bitter Rice

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sleeping City

The Sleeping City

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clown Fear

Clown Fear

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hardbodies

Hardbodies

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry