Sort by
  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★½

  • Boston Strangler

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • UFO Sweden

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Burn All My Letters

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Nightsiren

    ★★½

  • Candy Land

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Broker

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • War Pony

    ★★★★½

  • Love According to Dalva

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Phoenix Rising

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Beautiful Beings

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • We Were Kids

    ★★★★

  • So Damn Easy Going

    ★★★

  • Nanny

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Emigrants

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • I Am Zlatan

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Oasis Knebworth 1996

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Malignant

    ½