tova has logged 21 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solsidan

Solsidan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It’s Okay to Eat Fish Cause They Don’t Have Any Feelings

It’s Okay to Eat Fish Cause They Don’t Have Any Feelings

2015
×
Edit this entry  
10
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hallam Foe

Hallam Foe

2007
×
★★
Edit this entry  
09
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry