Sort by

vivi has logged 49 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Go

Go

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Adventure Time: Elements

Adventure Time: Elements

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Adventure Time: Islands

Adventure Time: Islands

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seduced: Inside the NXIVM Cult

Seduced: Inside the NXIVM Cult

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
An Education

An Education

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ellie Parker

Ellie Parker

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Sitting

Sitting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Never Date an Actress

Never Date an Actress

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry