Sort by

a has logged 41 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Poison

Poison

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Edit this entry  
23
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mother and Child

Mother and Child

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
North Country

North Country

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
News from Home

News from Home

1976
×
Edit this entry  
18
Adore

Adore

2013
×
Edit this entry  
17
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jess + Moss

Jess + Moss

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quiz

Quiz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Edit this entry  
15
Lilting

Lilting

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
The Romantics

The Romantics

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freak Show

Freak Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry