Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★