Sort by

Harry has logged 417 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mon oncle Antoine

Mon oncle Antoine

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry