Sort by

HKFanatic has logged 358 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch

Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The White Storm 2: Drug Lords

The White Storm 2: Drug Lords

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prison

The Prison

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ultimate Justice

Ultimate Justice

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Million K(l)icks

One Million K(l)icks

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chasing the Dragon

Chasing the Dragon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Golden Job

Golden Job

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
James White

James White

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Faults

Faults

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry