Sort by

HKFanatic has logged 36 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Results

Results

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beeswax

Beeswax

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Viva

Viva

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry