Sort by

HKFanatic has logged 428 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vengeance!

Vengeance!

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Russian Raid

Russian Raid

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Samurai Musashi

Crazy Samurai Musashi

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
RE:BORN

RE:BORN

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Legacy of Lies

Legacy of Lies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rescue

The Rescue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chinese Boxer

The Chinese Boxer

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
400 Bullets

400 Bullets

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Shot

One Shot

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bride of the Monster

Bride of the Monster

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hand of Death

Hand of Death

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Colossus of New York

The Colossus of New York

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beast from Haunted Cave

Beast from Haunted Cave

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The H-Man

The H-Man

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry