Hunter has logged 35 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Forger

The Forger

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Noah

Noah

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death of a Cyclist

Death of a Cyclist

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pépé le Moko

Pépé le Moko

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
If I Want to Whistle, I Whistle

If I Want to Whistle, I Whistle

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Total Eclipse

Total Eclipse

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry