Sort by

hunter has logged 244 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twitches

Twitches

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting Hour: Don't Think About It

The Haunting Hour: Don't Think About It

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry