Sort by

holly has logged 29 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
Edit this entry  
25
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★
Edit this entry  
25
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
½
Edit this entry  
18
Dude

Dude

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★
Edit this entry  
08
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taken

Taken

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry