Harris has logged 28 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Observatory Blues

Observatory Blues

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Bennifer

Bennifer

2019
×
Edit this entry  
22
This Is John

This Is John

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Life's a Bitch

Life's a Bitch

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Funnel

Funnel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mel Brooks: Unwrapped

Mel Brooks: Unwrapped

2018
×
Edit this entry  
03
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I'm Killing It!!!

I'm Killing It!!!

2019
×
Edit this entry  
01
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry