Sort by

Harris has logged 149 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
Edit this entry  
09
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Met in Virtual Reality

We Met in Virtual Reality

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carlos Ghosn - The Last Flight

Carlos Ghosn - The Last Flight

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Edit this entry  
06
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Look At Me: XXXTENTACION

Look At Me: XXXTENTACION

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry