Sort by

Hmel has logged 26 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
28 Up

28 Up

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
21 Up

21 Up

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
7 Plus Seven

7 Plus Seven

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guarding Tess

Guarding Tess

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Pilot

The Invisible Pilot

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Jackie Robinson Story

The Jackie Robinson Story

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry