Sort by

Haldan has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Sex Life... or How I Got Into an Argument

My Sex Life... or How I Got Into an Argument

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Ava

Ava

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Edit this entry  
24
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry