• Casa Grande

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • The Son of No One

    ★★★

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • The Hangover Part II

    ★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Remember Me

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Up in the Air

    ★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • The Hangover

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★½

  • Star Trek

    ★★★½

  • State of Play

    ★★½

  • Twilight

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • The Notebook

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Ransom

    ★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Apollo 13

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★½