• Placés

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★½

  • Hawkeye

  • Him

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Tomorrow at dawn

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Some Like It Rare

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Three Floors

  • Black Widow

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

  • F9

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Stronghold

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Bye Bye Morons

    ★★★½

  • Dear Mother

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Mandibles

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Speech

    ★★★

  • The Night Doctor

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • Final Set

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • French Tech

    ★½

  • Fary: Hexagone

    ★★½

  • Guardians of Life

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Night House

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Street Flow

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Peter's To-Do List

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½