hunter has logged 366 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Orpheus

Orpheus

1950
×
Read the review Edit this entry  
28
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
Read the review Edit this entry  
09
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1993
×
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Movie

A Movie

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deer Boy

Deer Boy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
Shame

Shame

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry