hunter has logged 31 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blocks

Blocks

2020
×
★½
Edit this entry  
29
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★★★
Edit this entry