Sort by
  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Impresario

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Janes

    ★★★★

  • Loving Highsmith

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Baloney

    ★★★★★

  • No Straight Lines: The Rise of Queer Comics

  • Shapeless

    ★★★

  • Eyes and Horns

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Rebel Dykes

    ★★★★½

  • Bad Attitude: The Art of Spain Rodriguez

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Dashing in December

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Through the Glass Darkly

    ★★★½

  • Shit & Champagne

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Cured

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Ahead of the Curve

    ★★★★

  • My Aunties

    ★★★½

  • Leaf Boat

    ★★★½

  • Kapaemahu

    ★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★½

  • Minyan

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • The Shawl

    ★★★★

  • Genius Loci

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★½