Sort by

Hob has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vanya on 42nd Street

Vanya on 42nd Street

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Satanis: The Devil's Mass

Satanis: The Devil's Mass

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tron

Tron

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minyan

Minyan

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Obituary of Tunde Johnson

The Obituary of Tunde Johnson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Through the Glass Darkly

Through the Glass Darkly

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Through the Glass Darkly

Through the Glass Darkly

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ahead of the Curve

Ahead of the Curve

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leaf Boat

Leaf Boat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Bleed

I Bleed

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Umbilical

Umbilical

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flesh

Flesh

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shawl

The Shawl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Purpleboy

Purpleboy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killing Patient Zero

Killing Patient Zero

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cured

Cured

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shit & Champagne

Shit & Champagne

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
1408

1408

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Theatre Live: Amadeus

National Theatre Live: Amadeus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry