• Dune: Part Two

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • We Broke Up

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • El Planeta

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½