Sort by

liv has logged 363 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Daughter

First Daughter

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry