rodrigo has logged 751 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
10/31

10/31

2017
×
★½
Edit this entry  
20
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Pool

The Pool

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
½
Edit this entry  
18
Mischief Night

Mischief Night

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★½
Edit this entry  
18
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Club Dread

Club Dread

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Neverknock

Neverknock

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Hellions

Hellions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clownhouse

Clownhouse

1989
×
Edit this entry  
13
The Midnight Hour

The Midnight Hour

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Collection

The Collection

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★
Edit this entry  
12
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★½
Edit this entry  
12
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Art of the Devil 3

Art of the Devil 3

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Art of the Devil 2

Art of the Devil 2

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Art of the Devil

Art of the Devil

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Babysitter Massacre

Babysitter Massacre

2013
×
½
Edit this entry