• The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Hannah Ha Ha

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Giving Up Forever

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Gulf of Silence

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Tales of the Uncanny

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Trump vs the Illuminati

    ★★

  • Console Wars

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • 9to5: The Story of a Movement

    ★★★½

  • Record Safari

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Preserving Worlds

    ★★★★

  • Matewan: History from Below

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Home for Harvest

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Killer Sofa

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • About Endlessness

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½