• Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Marcel!

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • The Bad Guys

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

  • Dog

    ★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • The Outfit

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

  • The 355

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Unhinged

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Anna

    ★★★½

  • Shaft

    ★★★