Santi has logged 237 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
La deuda

La deuda

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
El limonero real

El limonero real

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La fe del volcán

La fe del volcán

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Homage to the Work of Philip Henry Gosse

Homage to the Work of Philip Henry Gosse

2020
×
Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mourning

Mourning

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Suncatcher

Suncatcher

2021
×
Edit this entry  
28
El segundo hombre

El segundo hombre

2020
×
Edit this entry  
27
The Monopole Vortex

The Monopole Vortex

2021
×
Edit this entry  
27
Mourning

Mourning

2021
×
Edit this entry  
26
Sycorax

Sycorax

2021
×
Edit this entry  
25
Album for the Youth

Album for the Youth

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Who’s Stopping Us

Who’s Stopping Us

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clock, Solitude

Clock, Solitude

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Camila Comes Out Tonight

Camila Comes Out Tonight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Star

Red Star

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Danube

Danube

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Taking

The Taking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To Kill the Beast

To Kill the Beast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Future

The Future

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
La internacional

La internacional

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
In Chris Marker's Studio

In Chris Marker's Studio

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Río Turbio

Río Turbio

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Caricaturana

Caricaturana

2021
×
Edit this entry  
29
Caperucita roja

Caperucita roja

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Red Amnesia

Red Amnesia

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Back to Stay

Back to Stay

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Beginning

Beginning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Colossal Youth

Colossal Youth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry