• The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Life in a Day 2020

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Monster Hunter

    ½

  • Soul

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Becoming

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Public Trust

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Worth

    ★★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★½

  • Four Good Days

    ★★★

  • Rebuilding Paradise

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★★

  • Bad Hair

    ★★★★

  • Summertime

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • Lindsey Vonn: The Final Season

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

  • Ema

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★