Sort by

liz has logged 26 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godless

Godless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alexander

Alexander

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gia

Gia

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry