Sort by

Jacob has logged 16 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fearless

Fearless

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Michael

Michael

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Unseen

The Unseen

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry