gabriel has logged 293 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Modern Farewell

A Modern Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Women at War 1914-1918

Women at War 1914-1918

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Invenção da Infância

A Invenção da Infância

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ôrí

Ôrí

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rap, O Canto da Ceilândia

Rap, O Canto da Ceilândia

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Vida Maria

Vida Maria

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Kisses

Hidden Kisses

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Esteros

Esteros

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry