gabriel has logged 15 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry