Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Monster Inside: America's Most Extreme Haunted House

Monster Inside: America's Most Extreme Haunted House

2023
×
★★
Edit this entry  
24
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★½
Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Foe

Foe

2023
×
★★
Edit this entry  
07
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Broken

Broken

1993
×
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
May

May

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
Nine Inch Nails: Live - Cold and Black and Infinite

Nine Inch Nails: Live - Cold and Black and Infinite

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Tension

High Tension

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Nine Inch Nails: Another Version of the Truth - The Gift

Nine Inch Nails: Another Version of the Truth - The Gift

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Used to Be Funny

I Used to Be Funny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Medusa Deluxe

Medusa Deluxe

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nine Inch Nails: Behind The Scenes Of Closer

Nine Inch Nails: Behind The Scenes Of Closer

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Things

Bad Things

2023
×
★½
Edit this entry