hollie has logged 23 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ladyworld

Ladyworld

2018
×
★½
Edit this entry  
27
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Braid

Braid

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry