Sort by

hollie has logged 29 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Edit this entry  
26
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Edit this entry  
24
Cargo 200

Cargo 200

2007
×
★½
Edit this entry  
22
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Extraordinary Life of Rocky

The Extraordinary Life of Rocky

2010
×
Edit this entry  
16
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Turning

The Turning

2020
×
Edit this entry  
10
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Well Groomed

Well Groomed

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cuckoo

The Cuckoo

2002
×
★½
Edit this entry  
01
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★
Edit this entry