hollie has logged 23 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★½
Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
20
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Excision

Excision

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry