Sort by

hollie has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
May

May

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
18
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★½
Edit this entry  
15
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Edit this entry  
11
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry