• His House

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • The Good Liar

  • Last Christmas

    ★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Deathcember

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Eternal Beauty

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Drifting

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • How to Build a Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Paola makes a wish

  • Daniel

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★★

  • Ramy Youssef: Feelings

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★