• Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★½

  • Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Hustle

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Intruder

    ★½

  • Swallow

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Bliss

    ★★

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Daddy Issues

    ½

  • I Trapped the Devil

    ★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Well Groomed

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • How to Be Alone

  • The Beach Bum

    ★★

  • Get Duked!

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • The Aftermath

    ★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Souvenir

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Wounds

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Koko-di Koko-da

    ★½

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Polaroid

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Ladyworld

    ★½

  • The Perfection

    ★★★

  • In Fabric

    ★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Through Black Spruce

    ★★½

  • Ben Is Back

    ★★

  • Widows

    ★★★

  • Teen Spirit

    ★★½