• Wildlife

    ★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Fauve

  • Searching

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

  • Sin Cielo

  • A Christmas Prince

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Please Stand By

    ★★

  • The Babysitter

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Snowman

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • One of Us

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • Beast

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • On Chesil Beach

    ★½

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★½

  • Darkest Hour

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Under the Tree

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Fear & Shame

  • Little Evil

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • My Cousin Rachel

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Abducted in Plain Sight

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Snatched

    ½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Going in Style

  • Flower

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Like Me

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½