Hollie has logged 61 entries for films during October 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Offerings

Offerings

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lucker the Necrophagous

Lucker the Necrophagous

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mask of Murder

Mask of Murder

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
Swingers Massacre

Swingers Massacre

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Music of Chance

The Music of Chance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Victims!

Victims!

1985
×
Read the review Edit this entry  
21
Corpse Mania

Corpse Mania

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rachel Papers

The Rachel Papers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Starcrossed

Starcrossed

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Lucifer

Lucifer

1987
×
Read the review Edit this entry  
20
Satan's Blade

Satan's Blade

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mirage

Mirage

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Love Butcher

The Love Butcher

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder Elite

Murder Elite

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Into the Darkness

Into the Darkness

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Devil Returns

Devil Returns

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Smiley

Smiley

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Blood Stalkers

Blood Stalkers

1976
×
Read the review Edit this entry  
13
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bikini Island

Bikini Island

1991
×
Read the review Edit this entry  
12
Dead Women in Lingerie

Dead Women in Lingerie

1991
×
Read the review Edit this entry  
11
Slasher Flick

Slasher Flick

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Three on a Meathook

Three on a Meathook

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terrifier

Terrifier

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Butterfinger the 13th

Butterfinger the 13th

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
The 13th Floor

The 13th Floor

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Meateater

The Meateater

1979
×
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Night School

Night School

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantom of Death

Phantom of Death

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blood Lake

Blood Lake

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
Patrick Still Lives!

Patrick Still Lives!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heavy Metal Massacre

Heavy Metal Massacre

1989
×
Read the review Edit this entry  
06
Blood Frenzy

Blood Frenzy

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Afraid of the Dark

Afraid of the Dark

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Contagion

Contagion

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pandemonium

Pandemonium

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Island of Blood

Island of Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fatal Games

Fatal Games

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry