Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Dashcam

Dashcam

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
06
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
France

France

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry