Sort by

Stephen has logged 241 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possum

Possum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
End of Watch

End of Watch

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Boys

Good Boys

2019
×
Edit this entry  
01
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A 3 Minute Hug

A 3 Minute Hug

2018
×
Edit this entry  
27
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry