Sort by

big man holly has logged 345 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Office Space

Office Space

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Firm

The Firm

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Senna

Senna

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry