Sort by
  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • Coming 2 America

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Glass

    ★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nun

  • Vox Lux

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

  • Unsane

    ★★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Wish Upon

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Kidnap

    ★★½

  • Rough Night

    ★★

  • Girls Trip

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★

  • All Eyez on Me

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★½

  • The Circle

    ★½

  • Louis C.K. 2017

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★½

  • Beatriz at Dinner

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Sleepless

    ★★½