Sort by

ginsy 🐝 has logged 145 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Dawn

Red Dawn

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry