• The Matrix Resurrections

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Sunrise Palms

    ★★★½

  • When the Lights Lead, the Shadows Follow

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★½

  • The Seeker

    ½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Listening to Kenny G

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • 7 Prisoners

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★½

  • Fixing Daisy

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Reflections of the Unseen

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Jitters

    ★★★★

  • Doll Parts

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • The Wooden Man

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Pilots

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★½

  • Outside the Wire

    ★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Music

    ½

  • Locked Down

    ½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • We Can Be Heroes

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Infernum

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Tremors: Shrieker Island

  • Earwig and the Witch

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Black Box

    ★★½