Nathan has logged 25 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Creep

Creep

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Seeker

The Seeker

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fixing Daisy

Fixing Daisy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry